Info linka +420 733 129 696


Otevřený dopis - firma Medicaltech s.r.o. podporuje výuku francouzského jazyka v Pardubicích

27.05.2014 10:00

Vážená paní / vážený pane,

díky svému prosperující podnikání nahlížím za hranice naší země a poznávám odlišné kultury a zvyky. Pochopil jsem, jak je v lidském životě důležité cestovat, objevovat nové a především, že je pro toto objevování podstatná znalost cizího jazyka a otevřenost k respektu k odlišným kulturám.

V rámci svého podnikání, sociální odpovědnosti, zájmu o město, ve kterém žiji, a v neposlední řadě také díky lásce k francouzskému jazyku jsem se stal členem a později předsedou správní rady Alliance Française de Pardubice – kulturního a jazykového centra sídlícího na pardubickém Pernštýnském náměstí.

Alliance Française de Pardubice má několik poslání. Především je to výuka francouzského jazyka pro zájemce všech věkových kategorií. Devizou Alliance Française je kvalitní výuka, která studenty nejenom připraví na každodenní situace v cizojazyčném prostředí, ale také jim otevře nové dveře vedoucí do inspirativních frankofonních kultur. V souladu s touto myšlenkou zájemce rovněž připravuje na mezinárodně uznávané zkoušky DELF/DALF, které je možné v Alliance Française, jako jediné instituci v ČR, složit.

Dalším krásným, ale současně mnohdy nelehkým úkolem je rozšiřování povědomí o francouzské a frankofonní kultuře, prostřednictvím divadelních představení, koncertů, tematických večerů, autorských čtení, atd. K největším projektům, které přispívají k obohacení kulturní scény v Pardubickém kraji, patří Festival frankofonie (březen) a Festival francouzský podzim (listopad). Během těchto měsíců mají všichni zájemci příležitost nechat se nadchnout francouzštinou a objevit tvořivost jiných zemí.

Jsem vděčný, že mohu díky své práci přispívat nejenom svými nápady, ale také pravidelnými sponzorskými dary, které umožňují do Pardubic pozvat více hostů a navázat mezikulturní dialog, který je tolik důležitý pro rozvoj respektu k jinakosti a k vzájemnému obohacování. Letos se mi podařilo věnovat 25,000 Kč na provozní náklady AF, které je těžké získat jinak.

Pokud Vás mé nadšení pro Alliance Française zaujalo a máte chuť podílet se na utváření cizojazyčného prostoru Pardubicka, budu rád, pokud Alliance Française také podpoříte finančním darem dle svého uvážení. Budete-li mít jakékoliv otázky ohledně činnosti AF, prosím, kontaktujte mě.

Se srdečným pozdravem

Filip Žampach

Předseda Alliance Française de Pardubice

Francouzská Alliance - výuka francouzštiny v Pardubicích© 2019, MEDICALTECH s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑